Site Loader

O mnie

Dr n. med. Renata Stąpor

 

Jestem kardiologiem i specjalistą chorób wewnętrznych. Ponadto posiadam tytuł doktora nauk medycznych i jestem autorem licznych publikacji. Ukończyłam Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doświadczenie zdobywałam w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Pawła II w Klinice Chirurgii Serca Naczyń i Transplantologii Instytutu Kardiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK), European Society of Cardiology (ESC) oraz Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów (PTHiT).

 

W trakcie mojej kariery zawodowej zostałam uhonorowana między innymi:

W 2019 roku – tytułem specjalisty w dziedzinie chorób serca według rankingu FOCUS “Zdrowie i życie” plasując się na 1 miejscu wśród kardiologów w Krakowie. W 2012 roku – wyróżniono mnie odznaką honorową Ministra Zdrowia „ZA ZASŁUGI DLA OCHRONY ZDROWIA”. W 2005 roku – pucharem „Pionierzy Bezkrwawej Medycyny” – na Ogólnopolskim Sympozjum Interdyscyplinarnym w Opolu, za działalność i cykl wykładów w Polsce na rzecz metod alternatywnych transfuzji krwi w chirurgii.

 

Na codzień, zawodowo zajmuję się pacjentami ze schorzeniami kardiologicznymi i internistycznymi, jak również kobietami w ciąży i sportowcami. W swojej pracy szczególnie skupiam się na całościowej ocenie pacjenta, gdzie skrupulatny wywiad, poszerzony o badania decyduje o postawieniu właściwej diagnozy.

doktor Renata Stąpor

Przeprowadzam:

-kwalifikacje kardiologiczne do zabiegów i operacji serca i pozasercowych,

-diagnostykę pacjentów z chorobą niedokrwienną serca,

-diagnostykę pacjentów z nadciśnieniem tętniczym,

-diagnostykę pacjentów z omdleniami i zaburzeniami rytmu,

-diagnostykę kardiologiczną sportowców zawodowych i amatorskich,

-konsultacje dt. przygotowania pacjentów do leczenia erytropoetyną,

-konsultacje dt. leczenia przeciwzakrzepowego, przeciwpłytkowego i przeciwkrwotocznego,

 

Ponadto:

-prowadzę kobiety w ciąży z problemami kardiologicznymi

-prowadzę pacjentów z genetycznie uwarunkowanymi chorobami kardiologicznymi (Zespół Marfana, Zespół Loyes’a Dietza, Zespół Ehlersa- Danlosa, Zespół Gordona, Zespół nadkrzepliwości, Zespół Antyfosfolipidowy, hypercholesterolemie rodzinne…)

 

Wykonuje badania diagnostyczne: EKG spoczynkowe, EKG wysiłkowe, ECHO, Holtery EKG i ABPM (ciśnieniowe).